1. İyi bayramlar!

TCK 20. Madde ile 5651 Sayılı Kanun'un 4. maddesinin 2. fıkrasına göre Ko-Cüce Server Tanıtım forumumuzdaki mesajlardan dolayı doğacak tüm sorumluluk mesajı yazan üyeye aittir. Tüm hukuksal şikayetler için buradan bizimle iletişime geçmeniz halinde en geç 1 hafta içinde gerekli işlem yapılıp tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

24 yıllık yanlış!

Konusu 'Diğer Branşlar' forumundadır ve 4ChinG .. tarafından 28 Ocak 2010 başlatılmıştır.

 1. 4ChinG ..

  4ChinG .. New Member Kalemi Kırıldı!

  24 yıllık yanlış!

  Gümüşhane'nin Torul ilçesinin Zigana Dağı'na 24 yıl önce yapılan kayak pisti, Türkiye Kayak Federasyonu tarafından yerinin hatalı bulunması nedeniyle değiştiriliyor.  Torul İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Veli Yılmazel, yaptığı açıklamada, Zigana Dağı'na yapılan yeni kayak pistinin 700 metre uzunluğunda olduğunu belirterek, ''Dağda 700 metre uzunluğunda kayak pistimiz vardı, ancak standartlara uygun değildi. Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak'ın talimatları ve Türkiye Kayak Federasyonunun girişimleri ile yeni kayak pisti yapılıyor. Pistin yapımını Kayak Federasyonu üstlenmiştir'' dedi.
  Yılmazel, 700 metre uzunluğundaki standart pistin sağ tarafına ise 300 metre uzunluğunda amatör kayakçılar için de ikinci bir pist yapıldığını vurgulayarak, ''Pist üst ve altistasyon olmak üzere iki istasyondan oluşmaktadır. Pistte 8 direkli teleksi bulunmaktadır. 700 metre uzunluğundaki yeni pistimiz normal yarışmaların yapılabileceği bir pist özelliğine sahiptir'' diye konuştu.
  YENİ PİSTTE YARIŞMALAR YAPILABİLECEK
  Pist Teknik Sorumlusu Bayram Yakut ise, yeni yapılan kayak pistinin karşı güzergahında bulunan pisti söktüklerini belirterek, şunları kaydetti:
  ''Gerekli ve kullanılabilir olan malzemeleri yeni pist alanımıza getirerek montajını yaptık. Şu anda tamamlanmak üzeredir, son aşamaya geldik. Yeni kayak pistimiz Zigana Tüneli'nin üst kısmından 2 bin 300 rakımdan başlayarak Gümüşkayak Tesisleri'ne kadar 2 bin 100 rakıma inecek şekilde kuruldu. Önceki tesisimizi sökme amacımız 24 yıl önce yanlış yer seçiminden kaynaklanmaktadır. Eski tesisimizde sürekli fırtına nedeniyle kar tutmuyordu. Tesislere ulaşım çok zordu. Kayakçıların toplanacağı toplanma alanı yoktu. Geniş alan olmayınca zaman zaman kazalar meydana geliyordu. Tüm bu olumsuzlukları yeni pist alanı yaparak aşmış bulunmaktayız. Mevcut pistimizde kayak yarışmaları yapamıyorduk, bu sorun da ortadan kalktı. Artık her türlü kayak yarışmalarının yapılacağı bir piste kavuştuk.''


  Yakut, pistteki çalışmalarda son aşamaya geldiklerini de ifade ederek, 24 Ocak tarihinde pistin hizmete açılacağını kaydetti.