1. İyi bayramlar!

TCK 20. Madde ile 5651 Sayılı Kanun'un 4. maddesinin 2. fıkrasına göre Ko-Cüce Server Tanıtım forumumuzdaki mesajlardan dolayı doğacak tüm sorumluluk mesajı yazan üyeye aittir. Tüm hukuksal şikayetler için buradan bizimle iletişime geçmeniz halinde en geç 1 hafta içinde gerekli işlem yapılıp tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

Açık Engelliler Golf Turnuvası sona erdi..

Konusu 'Diğer Branşlar' forumundadır ve bdr123321 tarafından 16 Nisan 2010 başlatılmıştır.

 1. bdr123321

  bdr123321 Member

  Turnuvada dereceye girenlerin ödülleri, Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak'ın da katıldığı törenle verildi.

  Klassis Golf&Country Club tesislerindeki organizasyon, 2 gün sürdü. Türkiye'nin yanı sıra 10 ülkeden 33 engelli sporcunun katıldığı turnuvada, İngiltere'den Mick Horsley toplamda 158 vuruşla şampiyon oldu. İkinciliği toplam 167 vuruşla İngiliz Michael Richard, üçüncülüğü de toplam 171 vuruşla Güney Afrika'dan Chris Wood aldı.

  Handikaplara göre 4 kategoride oynanan turnuvada, (A) kategorisinde İngiliz Mich Horsley, (B) kategorisinde Güney Afrikalı Chris Wood, (C) kategorisinde İngiliz Richard Saunders, (D) kategorisinde ise Türkiye'den Mehmet Kazan birinciliği elde etti.

  Turnuvada dereceye girenlere ödülleri, Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak'ın da katıldığı törenle verildi.

  -ÖZAK: ''BAŞARI ÖYKÜSÜNE TANIK OLUYORUZ''-
  Spordan sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, ödül töreninde yaptığı konuşmada, ''Bugün bir başarı öyküsüne tanık oluyoruz. Sporun evrenselliği, kişiler arası ilişkilerin varlığı, irade ve gayretle her şeyi başarabileceğimizi görüyoruz'' dedi.

  Bakan Özak, organizasyonu Türkiye'ye getiren Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Yavuz Kocaömer'e de teşekkür etti.

  Federasyon Başkanı Ahmet Ağaoğlu da konuşmasında, 2012 yılında Dünya Amatör Golf Şampiyonası sonrasında Dünya Engelliler Golf Şampiyonası düzenlenmesi konusunda da Uluslararası Golf Birliği ile irtibata geçeceklerini söyledi.

  Ağaoğlu, bu konuda devletin her zaman yanlarında olmasından dolayı kendilerinde bu gücü hissettiklerini sözlerine ekledi.