1. İyi bayramlar!

TCK 20. Madde ile 5651 Sayılı Kanun'un 4. maddesinin 2. fıkrasına göre Ko-Cüce Server Tanıtım forumumuzdaki mesajlardan dolayı doğacak tüm sorumluluk mesajı yazan üyeye aittir. Tüm hukuksal şikayetler için buradan bizimle iletişime geçmeniz halinde en geç 1 hafta içinde gerekli işlem yapılıp tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

Ersan'dan, Semih ve Ömer'e mesaj!

Konusu 'NBA' forumundadır ve atos4ever tarafından 9 Eylül 2010 başlatılmıştır.

 1. atos4ever

  atos4ever New Member Kalemi Kırıldı!

  Ersan'dan, Semih ve Ömer'e mesaj!


  NBA'de forma giyen milli basketbolcu Ersan İlyasova, Türkiye'de düzenlenecek 2010 Dünya Şampiyonası'nda hedeflerinin madalya kazanmak olduğunu söyledi. Ersan, NBA'deki yeni Türk temsilcilerine de önerilerde bulundu..
  Ersan, Dünya Şampiyonası hazırlıklarını iyi bir şekilde sürdürdüklerini belirterek, ''Birbirimize uyum sağlamaya çalışıyoruz ama bu konuda zorlandığımız söylenemez. Zaten senelerdir milli takımda birlikte oynuyoruz. Antrenmanlarımız şu ana kadar hafif geçiyor. Tatilden geldiğimiz için kondisyona yönelik çalışmalar yapıyoruz. Bundan sonra kamplarda daha ağır çalışmalar yapacağız. Şampiyonanın yapılacağı zamana kadar hazır hale geleceğimize inanıyorum'' diye konuştu.

  Yoğun bir sezonun ardından yaptığı tatille gücünü topladığını ifade eden milli basketbolcu, ''Çok istekliyim, buraya yüzde 100'mü vermeye geldim. Artık bir madalya kazanmamızın zamanı geldi. Senelerdir iyi mücadelemize rağmen sonuca ulaşamıyoruz. Bu turnuva bütün oyuncularımız için önemli. Herkes, böylesine büyük bir organizasyonda kariyerini madalya ile süslemek istiyor'' dedi.

  -''TÜRK BASKETBOLUNUN GÜCÜNÜ GÖSTERMEK İSTİYORUZ''-
  Ersan İlyasova, organizasyonun Türkiye'de yapılacak olmasının üzerlerine büyük bir sorumluluk yüklediğini dile getirerek, ''Böylesine büyük bir organizasyon, ilk defa Türkiye'de yapılıyor. O yüzden herkes elinden geleni yapmaya çalışacak. Artık eskisi gibi favori gösterilecek takım kalmadı. Her takım, diğerini yenebilecek durumda. Bu turnuvanın da o şekilde olacağını düşünüyorum. Burada büyük sürprizler olabilir'' ifadelerini kullandı.

  Ersan, geçen sezon Polonya'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda da madalya hedeflediklerini, ancak bunu başaramadıklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:
  ''Avrupa Şampiyonası'na iyi başladık ama sonuca ulaşamadık. Madalya sevincini artık burada yaşamak istiyoruz. Bu şampiyona bizim için gerçekten çok önemli. Türk basketbolunun gücünü burada göstermek istiyoruz. Hedefimiz madalya kazanmak. Öncellikle her maçımıza ayrı bir şekilde motive olarak, grubumuzu ilk sırada geçmeyi amaçlıyoruz. Eğer grubumuzu birinci geçersek, çaprazdan gelecek nispeten daha zayıf bir takımla karşılaşacağız. Oradan gelecek takımı geçtiğimiz zaman da yukarılara çıkma şansımız çok artacak.''

  -''ÇOK ÇALIŞIRLARSA NBA'DE KALABİLİRLER''-
  Ersan İlyasova, NBA takımları ile anlaşan milli oyuncular Semih Erden ile Ömer Aşık'ın çok çalışmaları durumunda orada kalabileceklerini ifade etti.

  Türkiye'de basketbolun önemli bir gelişme kaydettiğini ve altyapıdan önemli isimlerin geldiğini anlatan Ersan, ''O yüzden NBA'e daha çok oyuncu gideceğini düşünüyorum. Semih'ın Boston Celtics, Ömer Aşık'ın da Chicago Bulls ile anlaşmasıyla oradaki Türk oyuncu sayısı 5 oldu. Bu da Türk basketbolu açısından çok önemli. Ancak orada oynamak kolay değil. Çok çalışmaları gerekiyor. İkisi de iyi takımlarla anlaşmış, ancak ilk seneleri çok zor geçecek. Öncellikle antrenörleri, onları tanımak isteyecek, takıma uyumlarına ve neler yapabildiklerine bakacak. İyi konsantre olup, çok çalışırlarsa orada kalabilirler'' değerlendirmesini yaptı.

  Ersan, takımı Milwaukee Bucks ile iyi bir sezon geçirdiğini de vurgulayarak, ''Bu sezon play-off'lara kaldık. Bu da bizim için önemli bir başarı. Ben de iyi oynadım, istediğim gibi geçti diyebilirim. Önümüzdeki sezon için önemli transferler yapıldı, eskisinden daha iyi olacağız'' diye konuştu.