1. İyi bayramlar!

TCK 20. Madde ile 5651 Sayılı Kanun'un 4. maddesinin 2. fıkrasına göre Ko-Cüce Server Tanıtım forumumuzdaki mesajlardan dolayı doğacak tüm sorumluluk mesajı yazan üyeye aittir. Tüm hukuksal şikayetler için buradan bizimle iletişime geçmeniz halinde en geç 1 hafta içinde gerekli işlem yapılıp tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

Greipel zirvede..

Konusu 'Diğer Branşlar' forumundadır ve bdr123321 tarafından 16 Nisan 2010 başlatılmıştır.

 1. bdr123321

  bdr123321 Member

  İstanbul'da, 11 Nisan Pazar günü başlayan 46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 5. etabı koşuldu. Turun 221 kilometre ile en uzun bölümü olan Denizli-Fethiye etabını, ABD'nin HTC Columbia takımından Alman sporcu Andre Greipel, 6 saat 9 dakika 18 saniyelik derece ile birinci bitirdi. İkinciliği İrlanda'nın Colnago takımından Mattia Gavazzi, üçüncülüğü ise Japonya'nın Shimano takımından Van Hummel elde etti.

  Yarışmanın tırmanma primini Cofidis takımından Remi Pauirol, sprint primini ise Carnioura takımından Aristidi Ratti kazandı. Bu turda, Türkiye'nin en iyi bisikletçileri arasında gösterilen ve geçen yıl yaşamını yitiren Rıfat Çalışkan anısına da tırmanma primi verildi. 127. kilometredeki Rıfat Çalışkan Tırmanma Primini, Cofidis takımından Remi Pauirol aldı.

  Bu etap sonunda, ferdi genel klasman birinciliği, dünkü etabı kazanan İtalyan sporcu Giovanni Visconti'de kaldı. 4 etabı 21 saat 7 dakika 6 saniyede geçerek ferdi genel klasman birincisi olan Visconti, yarınki etapta da turkuaz mayoyu giyecek.

  Yarışmada dereceye giren sporcuların ödüllerini, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Fethiye Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli, Belediye Başkanı Behçet Saatçi ve Muğla Milletvekili Yüksel Özden, Rıfat Çalışkan tırmanma primini kazanan sporcunun ödülünü ise Çalışkan'ın kızı İlke Çalışkan verdi.

  Tur, yarın koşulacak 194 kilometrelik Fethiye-Finike etabı ile devam edecek.​