1. İyi bayramlar!

TCK 20. Madde ile 5651 Sayılı Kanun'un 4. maddesinin 2. fıkrasına göre Ko-Cüce Server Tanıtım forumumuzdaki mesajlardan dolayı doğacak tüm sorumluluk mesajı yazan üyeye aittir. Tüm hukuksal şikayetler için buradan bizimle iletişime geçmeniz halinde en geç 1 hafta içinde gerekli işlem yapılıp tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

Nurcan: "Tek rakibim kendim"

Konusu 'Diğer Branşlar' forumundadır ve 4ChinG .. tarafından 27 Ocak 2010 başlatılmıştır.

 1. 4ChinG ..

  4ChinG .. New Member Kalemi Kırıldı!

  [​IMG]

  En son geçen yıl Güney Kore'de yapılan dünya şampiyonasında gümüş madalya kazanan Avrupa ve Olimpiyat Şampiyonu halterci Nurcan Taylan, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesine önemli açıklamalarda bulundu. Kilosunda kendisinden başka bir rakip görmediğini belirten Nurcan Taylan, "Benim kaldırdığım ağırlıklar ortada. Kimseyi kendime asla rakip olarak görmem. Eğer bir rakibim varsa o da kendimdir. Güney Kore'de beni geçen Çinli'yi ben Dünya Gençler Şampiyonası'nda açık ara geçtim" dedi.

  TEK HEDEF ANTALYA
  Güney Kore'de yapılan Dünya Halter Şampiyonası'nda altın madalyayı kıl payı kaçırdığını belirten Nurcan Taylan, "Benim sporculuk kariyerimde Avrupa ve Olimpiyat Şampiyonluğu var. Ancak Dünya Şampiyonluğu sevincini henüz yaşayamadım. Buna Kore'de çok yaklaştım ancak bir anlık konsantrasyon bozukluğu bana pahalıya mal oldu" diye konuştu.

  Taylan, bu sene Dünya Halter Şampiyonası'nın Antalya'da yapılacağını hatırlatarak, "Kendi ülkemdeki organizasyonda dünya şampiyonluğu hasretine son vermek istiyorum. Bunun için çalışmalara şimdiden başladım" dedi. Milli sporcu, dünya şampiyonası öncesi Avrupa Şampiyonası'nın yapılacağını ancak buraya gitmeyebileceğini de sözlerine ekledi.

  "GÜNDE 7 SAAT ÇALIŞIYORUM"
  Şampiyon olmanın zor, zirvede kalmanın daha zor ve meşakkatli olduğuna dikkat çeken Nurcan Taylan, "10 yaşından bu yana halterin içindeyim. Biz artık bir nevi robot gibi olmuşuz. Günde 7 saat antrenman yapıyorum. İşin ucunu biraz kaçırsam toparlamam daha zor olacak. Vücudumuz yıllarca ağır idmanlara alıştığı için antrenmansız kalamıyorum" dedi. Taylan, böyle bir tempoda çalışmanın insanı her yönüyle yıprattığını da belirterek, elde edilen ödülleri son kuruşuna kadar hak ettikleri söyledi.

  "5 YILDIR TATİL NEDİR BİLMİYORUM"
  En son tatilini2005 yılında 12 gün Antalya'da yaptığını ifade eden Nurcan Taylan, "Olimpiyat sporcusunun ne yazık ki özel ve sosyal hayatı yok. Kendinizi tamamen ülkenize adamak durumundasınız. Benim yaptığım da öyle. Bizim için yaşantı; halter barları, salon, kamp ve şampiyonalar olarak geçiyor" diye konuştu.

  "BİR İLKE İMZA ATMAK İSTİYORUM"
  Türkiye'de olimpiyatlarda altın madalya kazanarak bayanlarda Türk Spor Tarihi'nde ilk şampiyon sporcu olma unvanını elde ettiğini belirten başarılı halterci, bundan sonraki hedefinin Londra Olimpiyatları'na katılarak üç olimpiyata üst üste katılan tek bayan sporcu olmak istediğini söyledi. Bunun için kendisine çok iyi baktığını ve amatör sporcu için sakatlığın en büyük kabus olduğunu ifade eden Taylan, "Umarım ciddi bir sakatlık geçirmem. Ve umarım üç defa üst üste olimpiyatlarda yarışan tek Türk bayan sporcu olurum" diyerek hedefini açıkladı.

  NURCAN TAYLAN SPOR KULÜBÜ
  Şimdiye kadar herhangi bir kulüp çatısı altında çalışmadığını ve bu durumun kendisini çok yıprattığını belirten Nurcan Taylan, geçen yıl Nurcan Taylan Gençlik ve Spor Kulübü adı altında kulüp kurduğunu söyledi. Hedefinin yeni gençler bularak Türk halterine hizmet etmek olduğunu belirten Taylan, "Şu anda kulübümüzün toplam 13 sporcusu var. Bu sporcuların beşi Ankara, sekizi ise İstanbul'da çalışmalara devam ediyor. İstanbul'daki sporcularımızın 4'ü bayan, 4'ü erkek. Ankara'da ise 3 erkek, 2 bayan sporcumuz var. Ayrıca Mamak Ortaokulu'nda taramalar yaparak yeni sporcular bulacağız. Kulüpçülükte Türkiye'de bir ilke imza attım. Benim bu kararımın ardından Sibel Özkan da kulüp kurarak yeni sporcular yetiştirmeye başladı. Bu durum da halter için hayırlı bir gelişme" diye konuştu.

  "ŞAZİYE GELECEĞİN ŞAMPİYONU"
  Genç haltercilerden Şaziye Okur'un gelecek vaat eden sporcu olduğunu ifade eden Taylan, "Şaziye Okur çok kabiliyetli bir halterci. Ancak o da kulübüyle sorunlar yaşıyor. Şaziye 2012 Londra Olimpiyatları'nda altın madalya alacak yetenekte bir sporcu" diye konuştu.