1. İyi bayramlar!

TCK 20. Madde ile 5651 Sayılı Kanun'un 4. maddesinin 2. fıkrasına göre Ko-Cüce Server Tanıtım forumumuzdaki mesajlardan dolayı doğacak tüm sorumluluk mesajı yazan üyeye aittir. Tüm hukuksal şikayetler için buradan bizimle iletişime geçmeniz halinde en geç 1 hafta içinde gerekli işlem yapılıp tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

Semih : "Gurur Doluyum !"

Konusu 'NBA' forumundadır ve atos4ever tarafından 9 Eylül 2010 başlatılmıştır.

 1. atos4ever

  atos4ever New Member Kalemi Kırıldı!

  Semih: ''Gurur doluyum''


  Türkiye'nin en büyük kulübünden, ABD'nin en köklü kulübü Boston Celtics'e gittiğini söyleyen Semih, “Bu benim tercihim, benim hayatım. Fenerbahçe'de görevimi tamamladım ve en büyük hayalimi gerçekleştirdim” dedi.
  NBA hayalini gerçekleştirdin. Neler düşünüyorsun?
  En büyük hayalimdi. Sadece benim değil, bir çok oyuncunun hayalidir orada oynamak. Ben buna bir adım daha yakındım. Boston beni ABD’ye davet etti. Maçları izlemeye gittim. Oradaki sıcak ortamı görünce bir anda düşüncelerim netleşti. Tanıştığım insanların sözleri, başkanın bana yakın davranması, düşüncelerimi değiştirdi.

  Giderken kesin kararını vermemiş miydin?
  Kesin kararımı vermemiştim. Çünkü oturup her şeyi netleştirmemiştik. Onların beni çok istediği ortadaydı. Her daim arıyorlardı. Bana ihtiyaçları olduğunu onlar da biliyor, ben de biliyordum. Oraya gidince bunu daha çok hissettim ve kararımı verdim. ‘Evet bu sene burada oynayacağım’ dedim. Fenerbahçe’de de görevimi tamamladım. 5 yılda 3 şampiyonluk, 2 kupa kazandık. Sevinçliyim ve mutluyum.

  Gittiğin takım da, sıradan bir NBA takımı değil mi?
  Bu benim için gurur verici bir şey. Türkiye’de en iyi takımda oynuyordum. Fenerbahçe’den kalkıp x bir takıma gitmiyorum. Amerika’nın en köklü takımına gidiyorum. Basketbolun yaşadığı ve yaşandığı bir şehir Boston. Bu yüzden inanılmaz gururluyum.

  NBA maçlarını izler miydin buradayken?
  Seyrediyordum. Boston Celtics’i takip ediyordum. Yaz Ligi güzel geçti benim açımdan. Çabuk uyum sağladım. İnanılmaz bir akıcılık var. Adamlar senden ne istediklerini çok iyi bir şekilde anlatıyorlar. Resmen beynine işliyorlar. Bizim basketbolumuzda çoğu insanın yapamadığı bir şey bu. Maçlara gelince ben fizik olarak hazır değildim. Zaten Yaz Ligi gereksiz bir lig bence. Onlar da bunun farkında ama oyuncuları görebilmek ve onları daha iyi tanıyabilmek için bu organizasyonu yapıyorlar. Gerek coachlar gerekse genel menacer, oldukça memnun kaldı benden.

  Ömer Aşık da ezeli rakiplerden biri Chicago Bulls’a imza attı
  Çok güzel bir şey tabi. Ben şöyle düşünüyorum, Türkiye’den NBA’e ne kadar çok oyuncu giderse bu ülke tanıtımı ve ülke basketbolu için çok önemli olur. Zaten bana orada herkes ‘Türk’ diye hitap ediyordu. Hidayet Türkoğlu, Mehmet Okur, Ersan İlyasova bu tanıtımı en iyi şekilde yapıyorlar. Mirsad Türkcan ve İbrahim Kutluay daha önce yaptı, şimdi sıra bizde. İnşallah bizden sonra gelenler de olur.

  Oradaki avantajların ve dezavantajların ne olacak sana göre?
  Benim pozisyonumda basketbol sert oynanıyor. Ama bazı kurallar farklı. Mesela yüzü dönük oynadığın zaman en ufak bir temasta faul çalınıyor. Bu benim avantajım. Çünkü hepsinden hızlıyım. Zaten bana söyledikleri de bu. ‘Çok hızlısın, çabuksun. Büyük avantaj sağlayacaksın’ diyorlar. Fizik olarak az da olsa sıkıntı yaşayabilirim. Ama o açığı kaparım. Bana göre şutum biraz zayıf.

  Önümüzde Dünya Şampiyonası var. Sana göre kürsüye çıkar mısınız?
  Bütün takımların hedefi o. Ama bizde kazanma hırsının olduğunu düşünüyorum. Geçen seneki gibi beraber hareket edersek, yardımlaşırsak, takım olursak bir sorun yaşamayız. Bu takım her geçen gün olgunlaşıyor. Tecrübeliler dışında, biz gençler de gerek mental, gerekse teknik anlamda daha olgunlaştık. Taraftarla beraber oynadığımızda neler yapabildiğimiz ortada. Biz Türkler taraftarı severiz. Güzel bir şampiyona olacak, buna inanıyorum. Benim hayalim ilk üç. Madalya potansiyelimiz kesinlikle var. Geçen yıl da vardı ama sadece bir maçta her şey alt üst oldu. Ama Türkiye’de her şey farklı olacak.

  Fenerbahçe camiasına son bir mesajın var mı?
  Fenerbahçe’den ayrıldığıma üzülüyorum ama bir taraftan da Fenerbahçe gibi Amerika’nın çok büyük bir takımına gittiğim için seviniyorum. Taraftara gerçekten teşekkür ederim. Beni çok seviyorlardı. Her zaman yanımda oldular, bana destek verdiler. En önemlisi Başkan Aziz Yıldırım’a teşekkür ediyorum. Gitmemi anlayışla karşıladı, bu da beni çok sevindirdi. Çünkü kötü ayrılmak istemiyordum Fenerbahçe’den. Semih Özsoy ve Aydın Örs de benim arkamda oldular. Sonuçta bu benim tercihim ve benim hayatım. Orada basketbol oynamak istiyorum. Bu benim hayalimdi ve hayalimi gerçekleştirdiğim için mutluyum. Geriye dönüp baktığımda ‘keşke’ demek istemiyorum. O yüzden böyle bir karar aldım.

  Gökhan German/FANATİK Özel Röportaj