1. İyi bayramlar!

TCK 20. Madde ile 5651 Sayılı Kanun'un 4. maddesinin 2. fıkrasına göre Ko-Cüce Server Tanıtım forumumuzdaki mesajlardan dolayı doğacak tüm sorumluluk mesajı yazan üyeye aittir. Tüm hukuksal şikayetler için buradan bizimle iletişime geçmeniz halinde en geç 1 hafta içinde gerekli işlem yapılıp tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

WRC'De Temsili start verildi..

Konusu 'Diğer Branşlar' forumundadır ve bdr123321 tarafından 16 Nisan 2010 başlatılmıştır.

 1. bdr123321

  bdr123321 Member

  2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti unvanını taşıyan İstanbul, Dünya Ralli Şampiyonası'na (WRC - Rally of Turkey) ev sahipliği yapan 13 dünya kentinden biri oldu.

  İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı'nın ana sponsorluğunda gerçekleştirilen Dünya Ralli Şampiyonası Türkiye Rallisi, İstanbul'un tarihi ve kültürel öneminin dünya çapında tanıtımına, sportif bir halka daha ekledi. Tarihi yarımadada, Sultanahmet Meydanı'nda temsili start alan Şampiyonanın, açılış konuşmasını Devlet Bakanı ve İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Koordinasyon Kurulu Başkanı Hayati Yazıcı yaptı.

  Yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra vatandaşlar start anına büyük ilgi gösterdiler. Pilotlara ve araçlara hayranlıkla bakan vatanşlar dans gösterilerini de merakla izlediler.

  DÜNYANIN EN İLHAM VERİCİ KENTİNDE SPOR VE SANAT İÇİÇE
  Dünya Ralli Şampiyonası Türkiye Rallisi'nin, 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul'da yapılmış olması, şampiyonaya yepyeni farklı bir soluk getirdi. Dünyanın en iyi sürücülerinin ve en son teknolojilerinin yarışına İstanbul'un büyüsü ve tarihi dokusu da eşlik ediyor. "İlham veren şehir" İstanbul'u dünyaya tanıtan bu büyük organizasyona konserler, değişik kültür etkinlikleri ve gösteriler eşlik ediyor. Türk motifleri ve "İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti" logosuyla süslenen paralel aktivitelerle, Türkiye Rallisi, sadece sportif bir organizasyon olmaktan çıkıp kültürel ve sanatsal etkinliklerle gerçek bir Dünya Şampiyonası kimliğine bürünüyor.

  İSTANBUL, 132 ÜLKENİN, 228 TELEVİZYON AĞINDA, 633 MİLYONDAN FAZLA KİŞİ TARAFINDAN İZLENİYOR
  Dünya Ralli Şampiyonası Türkiye Rallisi projesini desteklemesine ilişkin protokol, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı ile Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) arasında imzalandı. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'nun (TOSFED) başvuru sahibi olduğu, ortakları arasında Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA), Uluslararası Promotör Firma (ISC)'nın yer aldığı proje, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Pendik Belediyesi başta olmak üzere, diğer ilgili kurum ve kuruluşlarca da destekleniyor.

  132 ülkede 228 televizyon ağı ile yayınlanan ve 633 milyondan fazla izleyiciye ulaşan şampiyona için, çok sayıda yabancı basın mensubunun İstanbul'a gelmesi bekleniyor.