TCK 20. Madde ile 5651 Sayılı Kanun'un 4. maddesinin 2. fıkrasına göre Ko-Cüce Server Tanıtım forumumuzdaki mesajlardan dolayı doğacak tüm sorumluluk mesajı yazan üyeye aittir. Tüm hukuksal şikayetler için buradan bizimle iletişime geçmeniz halinde en geç 1 hafta içinde gerekli işlem yapılıp tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

1Milyon K Vuran Görmüşmüydünüz? DALIN İÇERİ

Konusu 'Metin2 Resim ve Video Paylaşım' forumundadır ve suleyman3535 tarafından 3 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

 1. suleyman3535

  suleyman3535 Member

  Merhaba Arkadaşlar. Hepiniz Pvp-City.COM Metin2 Private Server Tanıtımları Forum Sitemize Hoşgeldiniz. İyi Oyunlar ve Forumlar Dileriz..
  Öncelikli olarak bu konumda siz değerli oyuncu&admin veya kullanıcılara "Metin2" Denilince Akıllara Neler Geldiğini Hep Birlikte Bu Forum Sitemizde Nereye Varmak İstediğimizi,Amaçlarımızı ve Gaye'lerimizi MAKALE Olarak Bu Tarz Konular Altında Değerlendirme yaparak açıklamalı ve örnekli bir şekilde anlatmaya çalışacağım.


  Metin2 Nedir?[/URL]  Metin2 Çok Oyunculu Online İstemci Oyunudur.2005 Yılının mart ayında Kore'de ilk defa yapımına ve kullanımına başlamış bulunmaktadır. Oyun 2006 Yılında GameForce Tarafından Satın Alındı. 17 Dilde Hizmet vermeye başladı
  Türkiye Sunucularında İse 44 İstemci Server Bulunmaktadır.​


  Oyun 2003'in mart ayında Kore ve Çin'de yayına başladı.Aralık 2006'da Gameforge tarafından satın alındı ve ilk dili Almanya'da beta olarak açıldı buda oyunun Avrupaki ilk sunucusudur.Mayıs 2007'de tam betalıktan kalkıp diğer 17 dilde yayına geçti.Avrupa'da 7.000.000 aktif kullanıcıyla dünyada toplam 50.000.000 kullanıcıya sahiptir.2007 Mayıs ayında ücretlenmler düzenlendi ve micropayments sistemine etkinleştirildi.
  Ocak 2009'da Metin2 hakkında çok şikayetler gelmeye başladı bunların başında hesap çalınmaları ve soygunları gibi önemli şikayetler gelmiştir.Bunun için Gameforge bir hukuk sistemiyle olaya el koymuştur ve bundan sonra hesap çalanlar derecesine göre hukuk karşısında cezalandırılacaktı..Oyun 31 Mart 2009'dan itibaren Kuzey Amerika yönetimi Z8Games'e devredildi.3 Eylül 2009'da ise Singapur yönetimi TEC- İnteraktif'e geçmiştir.​


  Konusu ve amacı - http://www.pvp-city.com (Metin2 Pvp)


  Metin2'nin konusu üç büyük imparatorluğun savaşını anlatan bir uzakdoğu hikâyesidir.İlk olarak sadece hayvan ve bitki hayatı vardı ve bir gök taşı gelip vahşi hayatı kırıp üç imparatorluğun sınırlarını çizdi.Oyunda amaç ise savaşarak kendini geliştirmektir.

  - Karakter sınıfları -

  Her oyuncu karakterini oluştururken kendine bir sınıf seçer bunlar: Savaşçı , ninja , sura ve şamandır.
  Savaşçı:Becerileri ve ağır zırhlarıyla savaşçılar yakın dövüş konusunda büyük rol oynarlar. Güçlerini kuvvetli fiziksel yapılarındanve dengeli zihinsel yapılarından alırlar.Seçtikleri özelliğe göre yavaş olan çift el silahlarıyla rakiplerini yıkıma uğratabilir veya çok daha hızlı olan kılıç ve kalkanlarını beceriyle kullanarak kendilerini savunabilirler.​


  Ninja:Ninjalar pusu kurarak saldırabilen profesyonel suikatçilerdir. Hızı ve hareketliliği sağlamak için hafif zırhlar giyerler.Kendilerini bu yeteneklere adadıkları için, Ninjalar hançer ve yay kullanan usta dövüşçülerdir. Aynı zamanda kılıç da kullanabilen ninjalar oyunda 3 farklı silah kullanabilen tek karakterdir.http://www.pvp-city.com (Metin2 Pvp)

  Şaman:Şamanlar zekidirler ve güçlü büyülerini kulanırlar. Savaşırken ve arkadaşlarına destek olurlarken, onların mistik güçleri çok etkilidir.Bu yeteneklerdeki uzmanlıkları sayesinde, bir Şaman saldırıların gücünü artırabilir ya da iyileştirme gücü sayesinde başka oyuncuların canını doldurabilir veya alınan hasarı azaltacak büyüler yapabilirler.

  Sura:Suralar Kötülük Tohumunu kollarında büyütmeye karar verdiklerinde sihirli güçler kazanan Savaşçılardır. Bu nedenle yakın dövüş savaşçılarına karşı ustadırlar uzak mesafeden sihir ile saldırı yapabilirler.Bu yeteneklere olan gereksinimlerinin sonucu olarak, saldırı sihirlerini güçlendirebilirler ya da ek destek büyüleri kazanabilirler.Alınan hasarı azaltan ve rakibe sürekli hasar veren büyülere sahip olan suralar sadece kılıç kullanabilirler.http://www.pvp-city.com (Metin2 Pvp)

  - İmparatorluklar -


  Chunjo-İmparatorluğu:Chunjo-İmparatorluğu kıtanın batı kısmında yerleşmiştir. Ruhsal liderleri tarafından kontrol edilen teokratik bir imparatorluktur.Eski imparatorun kuzeni Yoon-Young tarafından kurulmuştur. Yoon-Young Metin Taşlarının tehlikesini önceden keşfedebilmek için karısının devasa büyülü güçlerinden yardım aldı. Defalarca kez Metin Taşlarına karşı bir çözüm arayışının başlatılmasını önerdi ancak her defasında görmezden gelindi. Sonunda eski imparatorluğa karşı asi bir kardeşliğe liderlik etti. Eski imparatorun tahttan indirilmesinden sonra, Chunjo Doğulu ve Güneyli imparatorluklarla hala savaş halinde oldu.Amaçları ise tüm kıtanın kontrolünü ele geçirmek ve Metin Taşlarının artan gücünü engellemek.http://www.pvp-city.com (Metin2 Pvp)

  Jinno-İmparatorluğu:Jinno-İmparatorluğu kıtanın doğu kısmında yer alır. Bu İmparatorluk askeri güce dayalı kurulmuştur ve halkı agresif ve savaşçıdır.Jinno-İmparatorluğunun lideri son imparatorun oğlu Ee-Ryoong ' dur. O eski imparatorluğu askeri gücüyle yeniden birleştirebileceğine inanır.Metin Taşlarının anlamı ve etkileri ile ilgili korkular resmi olarak görmezden gelinmiştir. Ancak gizli düşüncelerinde Ee-Ryoong Metin Taşlarının ölümcül gücünü kendi planlarını gerçekleştirmek için kullanmanın yollarını aramaktadır.http://www.pvp-city.com (Metin2 Pvp)

  Shinsoo-İmparatorluğu:Shinsoo-İmparatorluğu kıtanın güney kısmında yer alır. En önemli aktiviteleri ticarettir. Yoon-Yoing tarafından eski imparatorluğun dağılmasından sonra doğuyla yapılan ticari bir anlaşma sonucu kurulmuştur. Shinsoo batı imparatorluklarıyla anlaşmazlıklar yaşamaktadır ve ticaret yolu tehlikelerle dolu olabilir. Metin Taşlarının tehlikesini farkettiklerinde, tüccarlarda silahlandılar. Amaçları: Kendilerini batıdan gelecek saldırılara karşı korumak, ticaret yolunu tekrar açmak ve eski imparatorluğu kendi iradelerinde yeniden bir araya getirmektir.

  - Ödülleri -

  * En iyi grafik çalışması ödülü olarak : PC Oyunları, 8 Eylül 2008.
  * En iyi MMORPG rol yapma oyunu olarak : Bravo Screenfun 13 Şubat 2008.
  * Ücretsiz en iyi online rol yapma oyunu olarak : C't, 4 Şubat 2008 .
  * Dünyanın en çok oynanan online oyunu 20 Şubat 2009​

  http://www.pvp-city.com (Metin2 Pvp)  Devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu kısacası MMORPG oyuncuların gerçek dışı kimliksiz sanal dünyanın adıdır.1997 yılından beri yaygınlaşmıştır.
  Oyuncu fantezi yaşamaktadır ve oyunda ne ırkı ne de kimlik bilgileri istisnalar dışında gerçeklikle alakadar değildir. Karakterin kontrolüde tamamen oyuncuya aittir..MMORPG'de oyuncular oyunlara giriş yaptıktan sonra gruplar halinde farklı dünyalarda ve yerlerde oyuna başlıyorlar.Günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır ve daha da ilerlemektedir.​

  http://www.pvp-city.com (Metin2 Pvp)


  * İletişim

  Oyuncular kendi karakterleri dışında başka kişilerin karakterlerinin özelliklerini bilmeleri gibi durum yoktur.Diğer kullanıcılarla iletişime geçmek için ise bir tür mesajlaşma sistemi ile geçilmektedir.
  http://www.pvp-city.com (Metin2 Pvp)


  * Zararları

  Günümüzde çok sık rastlanan problemlerden biriside oyun bağımlılığıdır ve bu yüzden okula gidiyorum diyip intenet kafelere gidenler , evlilik hayatları bozulan yetişkinler , arkadaşlarıyla nöbetleşe oyun takip edenler artmıştır.Özellikle de Türkiye'de sık sık rastlanan problemlerden biri olan bağımlılğın önüne geçilmesi ve normal hayatta daha düzenli olabilmek için çok oynamamak şart.

  Gameforge AG

  ____________________________


  Gameforge AG, Aralık 2003'te kuruldu.20'den fazla oyun ile 54 dilde hizmet vermektedir.Günümüzde dünya çapınca milyonlarca üyesi olan kuruluşlardandır.Şuan 100 farklı ülkede toplam 17.500.000 aktif oyuncuya sahiptir.
  http://www.pvp-city.com (Metin2 Pvp)

  * Tarihçe
  Gameforge eski logo
  Şirket, Aralık 2003'te Klaas Kersting ve Alexander Rosner tarafından Gameforge GmbH olarak Karlsruhe kuruldu.Şirketin ilk tarayıcı tabanlı oyunu OGame'dir.Eylül 2006'da şirket hizmeti Asyaya kadar uzanmıştır.%100 pazarlama ve yan geliştirmeyle Game Forge 4D GmbH açılmış ve mmo oyunu olan Metin2 kullanıcılara sunulmuştur.Ardından İkariam açılarak şirketi büyütmüşlerdir.Hizmet sadece merkezde değil diğer bölgelerde de bulunmaktadır.Bunlardan birisi San Francisco ve Paris'teki GameForge SARL'dır. 2007'de kurulan ilk yabancı şubede Paris'teki GameForge SARL'dır.Sonradan San Francisco'ya açılmıştır.​


  * Diğer Hizmetleri
  Gameforge 4D: Gameforge'un 4 boyutlu oyunları (Metin2,4Story,NosTale vb.) için adlandırdığı bir kuruluştur.Aslında böyle bir şirket yoktur sadece oyunlarda Gameforge 4D olarak adlandırmaktadır.
  Onlinegamesnet.net (OGN):Gameforge şirketinin açtığı bir IRC sohbet sistemidir.Oyunları için açtığı bir sohbet sistemidir fakat Gameforge dışında bir yer içinde sohbet odası açabilirsiniz.​

  http://www.pvp-city.com (Metin2 Pvp)

  * Ödülleri

  2008 yılında sadece Almanca oyunlar olarak Red Herring 100 Europe Ödülü 'nü kazandı. Ayrıca kurucuları en iyi girişimci ödülünü aldılar.(2008) Ve şuan rakipleri Bigpoint'le yarışmaktadırlar.

  Metin2 Private Server Tanıtımları Bazı Yorumları Gözlemliyoruz..


  türkçe kurulumu indirilip tamamen türkçe anlatım ve görevlerle oynanabilecek oyun 4 karakter vardır asasin,büyücü,warrior ve sura.warriorla ile sura erkek asasin ve büyücü kızdır.sura karakteri hem büyücü hem warrior az asasin az büyücü olabilir isteğe bağlı tabiki.oyun parası satın alıp biraz daha üstün olabilir ve karakterinizi geliştirebilirsiniz.bu günlerde oynanabilecek en güzel free oyundur grafikleri bir free oyuna göre çok şahanedir.her levelde bir level puanı alınır ve skillere dağıtılır bir skilde 17 puana ulaşırsanız artık bir süper skill sahibi olrsunuz bunun daha iyisinide istiyorsanız. 17 puan olan skillinizn kitabını bulup geliştirme yapmanız gerekir.ayrıca 3 farklı ülke vardır mavi yeşil ve sarı ülke bunlardan birini seçmeniz gerekir.
  http://www.pvp-city.com (Metin2 Pvp)


  yeterince boş vaktiniz varsa ve psikopatsanız* günde 6(altı) saatinizi boşa harcayabileceğiniz oyun. yaş ortalaması 14 olduğu için yarattığı geyik potansiyeli yüzünden bırakılası ama "boşuna mı kastım bu kadar level, bana ne onlar bıraksın" dedirten, kısa süreli olacağına inandığım takıntım.

  tanrının kadınlara bir cezasıdır.


  hastalık kıvamında, ailenizin oyunu...çoluk çocuk, anne baba beleşe hepsi hepsi oynayabilir... ucuz etin yahnisi kötü olur dedirtir bir süre sonra

  Gibi v.s Birçok yorum var arkadaşlar.
  http://www.pvp-city.com (Metin2 Pvp)

  Metin2 sizi maceradan maceraya sürkleyen bir oyundur.İlk bakışta saçma gibi görünen ama sonra çok isteyerek oynana bir oyundur.Oyuna başlamadan önce Metin2.org dan kayıt olmalısınız.Ardından oyunu indirmelisiniz ve kurmalısınız.Oyunu açtığınız da bir server seçip (Örneğin:Yörük) 4 ch den birine girmelisiniz.Ama ch1 e girmeniz pek önerilmez çünkü ch1 pzar ch si ve herkes orda bir şeyler alıp satıyor. Server ve ch yi seçtikten sonra oyuna girmek için sizden kayıt olurken girdiğiniz ID ve şifre istenir onuda o bölümlere yazın.Oyuna girdikten sonra 4 karakter (Savaşçı,Ninja,Sura,Şaman) açma hakkınız var.ama bunları seçmeden önce kendinize krallık seçmeniz gerekmektedir.Ardından karakterinizi bay veya bayan yapıp ismini belirleyin ve oyuna başlayın.Oyuna ilk girdiğinizde sol taraftaki kapğıda tıklayın ve ilk görevinizi alın.Görevdeki yerlere gitmek içn haritayı açın(m tuşuna basarak) gidin.Zaten sizi çağıran kişinin üstünde bir ok işareti oluyor.Size verilen silahı (Kılıç veya yelpazeyi) elinize takın (sağ tuşa tıklayın üstünde) Yabani köpekleri öldürün ve sol alttaki yerde 4 tane küre var onları exp ile doldurun %100 yapınca lw atlarsınız lw atlamak giddikçe zorlaşır.5 lw olduktan sonra eğitm olmak için öğretmenlerin yanına gidin 8 öğretmenden 2 si sizi çağırıyor olacak Birini seçin ve becerilerinizi alın böylece hayvan kesmenizde kolaylaşacaktır.ayrıca lw atladıça yan tarafa kağıtlar gelir o görevlerin hepsini yapın size exp, para ve item(eşya) verir.

  Bizim Amacımız Nedir ?

  Arkadaşlar Biz Pvp-City Olarak Metin2 Pvp Server Tanıtımlarınızı Yapmak İstiyoruz. Bunun için bu forum sitesini kurduk. Ve Türkiye'nin En Başarılı Metin2 Pvp Server Tanıtım Forum Sitesi Olacağımızdan Eminim. Genel olarak baktığımız zaman HTML Siteleri Dışında MyBB İle Güvenilir ve Forum Sitesi Kurabilen Bizim Dışımızda Metin2 Pvp Tanıtabilecek Doğru Düzgün Site Bulamadım(Genel Üst Forumlar Harici)
  Biz Siz Değerli Admin/User/Server'larınızı Tanıtmak & Paylaşmak ve Diğer Oyun/Oyunculara Ulaştırmak İçin Buradayız. Hep Sizler ile Olacağız. Metin2 Pvp Olarak Vizyonumuz Oyunculara Sunulabilecek En Başarılı Serverları Listelemek / Reklamını Yapmak Misyonumuz ise Metin2 Pvp Olarak Siteye Giriş Kullanıcılar&Adminler ve Metin2 Pvp Server Sahipleri Olarak Herkezi Bir Arada Tutmaktır. Konumuzu Okuduğunuz İçin Teşekkür Ederiz...
  http://www.pvp-city.com (Metin2 Pvp) Forum Siteniz!

Sayfayı Paylaş