TCK 20. Madde ile 5651 Sayılı Kanun'un 4. maddesinin 2. fıkrasına göre Ko-Cüce Server Tanıtım forumumuzdaki mesajlardan dolayı doğacak tüm sorumluluk mesajı yazan üyeye aittir. Tüm hukuksal şikayetler için buradan bizimle iletişime geçmeniz halinde en geç 1 hafta içinde gerekli işlem yapılıp tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

HomeKO HomekoGame.com I 6 Yıllık deneyim I v1299 HOMEKO I Yeni sunucu FETİH Official= 11 AĞUSTOS 21.00

Konusu 'Server Tanıtımı' forumundadır ve goodpvp34 tarafından 6 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

 1. goodpvp34

  goodpvp34 Active Member

  Merhaba Sevgili HomekoGame severler,

  Biliyorsunuz ki 21xx , 1299 , 1453 her versionda sizlere hizmetler verdik yaklaşık 5 seneyi aşkın süredir pvp camiasında hizmet ve emek vermekteyiz bu sefer bomba bir 1299 serüven sizlere hazirlamış bulunmaktayız aramıza katılarak bizlere en büyük desteği vereceksiniz şimdiden hepinizi başarılar keyifli oyunlar dileriz..

  Yep yeni bir HomekoGame ye hazır mısınız? Biz Hazırız!  [​IMG]


  PANEL GİRİŞ TIKLA : WWW.HOMEKOGAME.COM


  OFFİCİAL: 11 Ağustos cumartesi 21:00

  İP: www.HomekoGame.com

  Facebook: www.facebook.com/HomekoGame/

  YENİ SUNUCU (FETİH)

  Herkesi bekliyoruz...

  [​IMG]  Biz Kimiz ?


  Homekogame.com ekibi olarak uzun bir süre user olarak sayısız serverlarda bulunduk. Userlerin ne istediğini bir databasede neler olması gerektiği hakkında pek çok bilgi aldık. Uzun zamandır database üzerine çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmamızı bitirmiş ve size piyasadakilerin aksine çok zevkli bir database sunmaktan gurur duyuyoruz. Serverda hiç bir serverda bulunmayan event sistemleri haritalar görevler bulunmaktadır. Bunlar sizin oyun zevkinizi arttırıcak türden event sistemleridir. Kısacası Homekogame.com ekibi olarak ezberleri bozmaya geliyoruz...

  Neden Biz ?


  Homekogame.com olarak database sistemlerimizi hazır olarak almak yerine herşeyi kendimiz sorunsuz şekilde ekledik. Bu eklentiler saatlerce test edildi ve bir sorunla karşılaşılmadı. Kısacası hazır bir databasemiz yoktur. Gamemaster ekibimiz +20 yaş olup database ile ilgili tüm konulara yardımcı olabilicek bilgiye sahiptir. Userlerin istediği item , görev , skill , düzenleme ekibimiz tarafından onaylandığı taktirde kısa bir süre içinde databaseye eklenebilir. Ekibimiz tarafından ayarlanmış İllegal programlar için özel olarak geliştirdiğimiz ban ve koruma sistemiz mevcuttur. Yani hilenin önüne geçebildik. Ekibimiz sürekli online olup extra olarak Facebook ' tan ve Whatsapp ' tan bizimle 24 saat iletişime geçebilirsiniz.


  [​IMG]


  [​IMG]


  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

  Standart v1299 homekolardan farkımız;
  - Gold bar değerli..
  - Silver bar drobu zor oranda ve sadece cz bölgesinde CR Hammerde düşmektedir..
  - İlk hafta yeni oyuncuların oyundan kaçmaması amacıyla wp-sos-dd25 dropları kapali
  - ilk hafta shell dropları kapali golem ve troll lerden chitin armor düşmektedir. 2. hafta shell dropları açılacak ve cz bölgesinde dark marede düşecektir.
  - BUSS alim fiyati 100 k dır oyuna gb girmemesi için bus fiyati değersizdir ve ancient - dark mare buss dropları %100 dür tüm bölgelerde..
  - Her hafta TL ödüllü CSW etkinlikleri..
  - Her hafta TL ödüllü CLAN vs CLAN etkinlikleri..
  - Her hafta sağ np 1. lerine 50 TL para ödülü..
  DAHA FAZLASI İÇİN 11 AĞUSTOS CUMARTESİ 21.00 DA ARAMIZA KATİLİN..!
  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


  Merhaba değerli HomekoGame severler, 1299 da bir ilk'i gerçekleştiriyoruz ve sizlere sorunsuz yeni nesil bifrost zoneyi açıyoruz..Hemen aklınızdaki soruları cevaplıyalim..


  1- Neden Yeni nesil Bifrost Zone ?

  - İçeride sizleri bekliyen yeni görünümlü monsterler bulunmakta ve bunların içerisinden cz ye göre daha fazla drop lu monsterler bulunmaktadir.
  2- Droplar nedir ?
  - Cuff Binder = Random chest , blue-silvery değerli gemler , silver bar , dw,hb,hanguk,ds,chd bu saydıklarımdan random 1 i düşmektedir.. drop oranı %20

  [​IMG]
  - Knight of Betrayal = Random chest , blue-silvery değerli gemler , silver bar , dw,hb,hanguk,ds,chd bu saydıklarımdan random 1 i düşmektedir..drop oranı %30
  [​IMG]
  - Giga Hammer = Random chest , blue-silvery değerli gemler , silver bar , dw,hb,hanguk,ds,chd bu saydıklarımdan random 1 i düşmektedir..Drop oranı %40

  [​IMG]

  GELELİM OLAYIN EN TATLİ YERİNE EN SON ODADA SİZLERİ ULTİMA VE KARDEŞLERİ BEKLEMEKTEDİR DROP ORANI %100 DÜR 1 ADET UNİQUE İTEM ATMAKTADİR , 1 ADET GOLD BAR VE 2 ADET TRİNA ATAR.

  [​IMG]  Yeni sunucumuz ile yeni özelliklerimiz bitmiyor!

  Yeni Medal Kirdirma npc


  [​IMG]

  1-Medal of EVENT nedir , nasil elde edilir ?  Aşağıda görselde görmüş olduğunuz gibi Bdw-Cr-Jr gibi bir çok eventte ücretsiz medal elde edebileceksiniz ve 5x medal de 100 KC kazanabileceksiniz.

  [​IMG]

  2- Medal of PK nedir , nasil elde edilir ?  Aşağıda görsellerde görmüş olduğunuz gibi cz bölgesinde pk atarken elde ettiğiniz medalleri moradondaki MEDAL KIRDIRMA npc sinden kirdirabilecek ve ücretsiz kc,sb,gb kazanabileceksiniz.

  [​IMG]

  Cr event nedir ,ne yapacağız , ödül neler ?

  Cr event günde 3 kere açılmaktadır açılış saatlerini oyun içi etkinlikler bölümünden inceliyebilirsiniz.
  Ödül olarak 100 KC + 500 NP vermektedir..
  Bu bir tür görev sistemidir..Bu event sistemi aktif olduğunda 50 Cr Hammer , 50 Cr Dragon kesdiğinizde yukarıda belirttiğimiz ödüllere sahip olacaksınız.

  Bu monsterler cz arkasındaki slotlarda bulunmaktadırlar.. (Eski Evil wizard ve Dark knight slotları)

  [​IMG]  [​IMG]

  [YENİ] GB VER KC AL NPC
  Biriktirdiğiniz gbleri kc ye dönüştürüp PUS'a stok olarak gönderebilir ve %10 vergi ile satabilirsiniz..
  Örnek; Pusta gb 5500 kc ise siz npcye 1 gb verdiğinizde üzerinize 5000 kc gelmektedir ve pusta 1 stok artmaktadir..Sunucumuzda bildiğiniz gibi gold bar elde etmek zor dur ve şuan için sadece cz bölgesinde CR HAMMER monsterlerinden silver bar (%3) oran ile düşürebilirsiniz solo oyuncularda bu monsteri kesebilir.Ayrica %100 bus atmaktadir ve bus un yüksek bir coin değeri yoktur 100 k dan npcden bile alabilirsiniz..

  [​IMG]

  ArdreamWar Event


  Ardreamwar event'e moradon townda bulunan event manager adlı npcden giriş yapabileceksiniz bu event süreleri sabitlendikten sonra gün içersinde 1 kez aktif edilecek.Ardreamwar event aktif edildiği zaman RonarkLand (CZ) bölgesinde bulunan herkes moradon'a atılacaktır.Ardreamwar event'da sizleri ne bekliyor olacak onlardan bahsedelim Collection Race Event coğunuz cr eventini bilir ardreamda daha aktif olacağına inanıyoruz czye göre map olarak biraz daha küçük olduğu için. Kill Quest ör; Sizden ardreamwar eventinde 200 kil kesmenizi isteyeceğiz her 200 kil kestediğinizde sizlere içersinde hem pus hemde ulasılması zor uniq itemleri barındıran random chest gelecek. Ardreamwar event'ında Emc/Lfc deki bulunan bazı boslar olacaktır ör; (Atilla).Ardream war event'ında towna damageleri kapattık yani olası bir town kapatma olasılığı olamaz karşı ırk sizin towna giripte size damage atamaz ve ek olarak guard towarların damageleride oldukça yüksek büyük ihtimal ile tek atacaktır.

  [​IMG]


  ----------------------------------------------------------------------------------------------------  70 Quest Paket


  Cz sağ tarafta bulunan 70 quest moblarından rastgele quest item cıkmaktaydı ve solo kasan kişiler için sürekli problem yaratıyordu. Solo kasan kişilerin ve party halinde kasan kişilerin çok fazla ugrasmaması adına ve pazarda piyasası olması adına 70 quest paketini ekledik 70 quest adlı mobu keserek bu paketden cıkarabilir ve cz townda bulunan npcden istediğiniz questi +5 olarak alabilirsiniz. 70 Quest paketleri pazara koyulupta satılabilirde. Paketi hem kullanıp hemde satabileceksiniz.

  [​IMG]


  ----------------------------------------------------------------------------------------------------


  Ronark Land Random Bowl Bos Drop


  Cz bowlda bulunan bosların droplarını güncelledik örnek cz bowlda Bach saatini tutupta cıkmasını bekleyen partyler oluyor bunun yerine ek olarak bir sistem getirdik. Cz bowlda bulunan tüm bosların içersinde random drop ekledik. Yani herhangi bir bostan en değerli itemi cıkarabileceksiniz. Rol,Rom,Roc,Eme,Pe,Sse,Giga,SS ve Hammerlar vs. gibi yani bowlda bulunan tüm bos droplarını tek kod haline getirdik. Ör; Bach Rol atıyor ek olarak bir adet rastgele drop kodu ekledik o rolun yanında giga vs. gibi bowl bos droplarını atabilir ihtimal %5 dir. Chaos boslarında %20. Bunu yapma sebebimiz başta bowlun canlı olabilmesi ve her bosun eş değer görebilmesidir.

  [​IMG]  ----------------------------------------------------------------------------------------------------


  New Deathmatch Event


  Deathmatch eventınada bir eklenti yapmadan olmaz dedik çünkü deathmatch eventda int priest sürekli bp olup int olmaktan veya int priestin deathmatch eventında iş görmemesinden şikayetciydiler yeni başlayan kişiler içinde deathmatch eventında adam kesebilmek oldukça zordu ve magelerin sürekli teklenilmesi isede olay :) Artık deathmatch eventında herkes eşit herkesde 1000 Hp bulunmakta ve herkese verilen 3 adet skil bu skiller Basic skiller bölümünde bulunmakta 1. [Deathmatch] Nowa bu skil normal mage nowa alanı ve fr efecti şeklinde bu skil bir kaç dakikada dönmekte ve attığınız zaman herkese eşit damage vurmakta (350 damage) atmaktadır. 2. [Deathmatch] Fire Spear bu skil 4 dakika süre ile dönmekte ve (1000 damage) atmaktadır yani tek atıyorsunuz ve dönmesi için 4 dakika beklemek zorundasınız. 3. [Deathmatch] Blade bu skil normal spike efectinde damagesi (100) dür. Ek olarak R skilide 50 vurmaktadır yani bu mapta herkes aynı skili kullanıyor aynı damageyi atıyor ve aynı hpye sahiptir. Map güncellendi.

  [​IMG]


  ----------------------------------------------------------------------------------------------------


  Random Chest


  Border defanse war gibi özel eventların ödülleri artık stabil halde idi ve onu güncellemiz gerektiğini düşündük sadece np yerine onun yanında extra ilgi çekici bir drop ekledik Random Chest bu random chest normal kutu kırdığınız npcden kırılacak ve dropları Hem pus itemi hemde bulunması zor olan uniq silahları atacaktır. Pus itemlerinden bir kaç örnek verelim 100 kc,350 kc , Name change scroll, Duration, Hera ve ibex crisis pot şeklindedir. Artık bu itemleri sadece tl yani kc ile değilde eventdanda sahip olabilir veya pazara koyulduğunda alabileceksiniz. Uniq zor droplar +5 Hell Breaker +5 Dark Vane +5 Dread shield tarzındadır hem ideal itemler atmamakta bunun yanında Silver bar Sherion gibi çok değerli olmayan normal itemleride atmaktadır.

  Not= Belirtilen uniq silahlar (Dw,hb,chd,ds,hanguk tarzi) sadece bfden düşmektedir.


  [​IMG]

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------

  Ödüllü Rank Sistemi  Ronark Land (CZ) daha aktif olabilmesini sağlıyabilme ve çekişme olması acısından rank sistemi getirdik rank'a giren kişiler artık 2 ırkında ilk 10 sıralamasında bulunan kişiler 1 saat boyunca rankta bulunduklarında bir ödül kazancaklar ödül şuanda belirlenmedi belirlenecek ve sizleri bildirilecek. Rank her 1 saat dolduğunda sıfırlanmaktadır.

  [​IMG]


  ----------------------------------------------------------------------------------------------------


  Ücretsiz Oyun İçi Aktif Irk ve Job Değişimi


  Rahat bir şekilde ırk ve job değişimini yapabilmeniz için sürekli oyundan cıkmanıza gerek yok. Moradona eklediğimiz bu npc sayesinde artık oyun içersinde ırk ve job değişiminizi oyundan cıkmadan yapabileceksiniz. Paneldeki uyarı yazısını okumayan bazı kişiler içinde getirmiş olduk bu sistemi çünkü bu şekilde iteminizi istemiyerek yanlıslık ile heba etmeyeceksiniz. Npcye job değişimi yapmanız gerektiği zaman üstünüzde item var ise yapamazsınız hera var ise yapamazsınız. Npc tarafından uyarılırsınız ve bu şekilde herhangi bir iteminizi hem kaybetmessiniz hemde rahat bir şekilde oyun içersinde aktif jobunuzu değiştirebilirsiniz. Irk değişimi heralı şekilde ırk değişimi olduğu için character buga girip görünmez bir hal alıyordu. Irk değişimi artık sadece oyun içersinden olduğu için npcden heralı bir şekilde ırk değiştiremezsiniz npc tarafından uyarılırsınız. job değişimi yaptığınız zaman stat ve skil pointlerinizi rahat sıfırlıyabilmeniz için aktif ırk ve job değişimi npcsinin tam yanına ücretsiz stat ve skil değiştirme npcsinide ekledik. Lütfen her job değişimi yaptğınızda skil ve statlarınızıda sıfırlamayı unutmayın.

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------


  Başlangıç İtem (Alım Yeri)


  Bu npcde başlangıçta verilen jobunuza ait itemleri alabilirsiniz. Üstünüzde yeteri kadar yer açmanız yeterli olacaktır. Başlangıç npcsinde bulmayacağınız itemler Master 2 kağıtları ve mage 35 54 57 kağıtlarıdır bunlarda townda bulunan scroll market npcsinine eklenmiştir.
  ----------------------------------------------------------------------------------------------------

  Ücretsiz Kanat Değiştirme  Moradon townda bulunan bu npcden kanat ınızın şeklini ücretsiz bir şekilde değiştirebileceksiniz.

  [​IMG]

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------
  YENİ İSİLOON , FELANKOR , ULTİMA DROPLARI
  Respawn süreleri 6 saatir.
  İron belt,İron neck ,glass belt drobu şuan kapalıdır.

  İSİLOON DROP = Chitin shield, Scorpion shield, tüm uniq takı çeşitleri rastgele bir tanesi oranı %70 , 1x %100 Gold bar and 1x Trina


  FELANKOR DROP =Chitin shield, Scorpion shield, tüm uniq takı çeşitleri rastgele bir tanesi oranı %100 , 1x %100 Gold bar and 1x Trina

  ULTİMA DROP =Chitin shield, Scorpion shield, tüm uniq takı çeşitleri rastgele bir tanesi oranı %100 , 1x %100 Gold bar and %100 2x Trina

  [​IMG]

  UPGRADE ORANLARI  [​IMG]


  BASLANGIC İTEMLERİ


  [​IMG]


  [​IMG]


  CZ ARKASI BF MONSTERLERİ AKTİF
  1. [​IMG]
  Son düzenleme: 11 Ağustos 2018
 2. goodpvp34

  goodpvp34 Active Member

  homekogame !
 3. goodpvp34

  goodpvp34 Active Member

  xx homekogame !
 4. goodpvp34

  goodpvp34 Active Member

 5. XigenonMYKO

  XigenonMYKO Active Member

 6. XigenonMYKO

  XigenonMYKO Active Member

 7. XigenonMYKO

  XigenonMYKO Active Member

 8. XigenonMYKO

  XigenonMYKO Active Member

 9. XigenonMYKO

  XigenonMYKO Active Member

 10. XigenonMYKO

  XigenonMYKO Active Member

  xx homekogame !
 11. XigenonMYKO

  XigenonMYKO Active Member

 12. kofour7

  kofour7 Member

  Evvet Efendim akşam simidi geldi
 13. goodpvp34

  goodpvp34 Active Member

 14. goodpvp34

  goodpvp34 Active Member

  xx new homeko !
 15. goodpvp34

  goodpvp34 Active Member

  new homeko !
 16. kofour7

  kofour7 Member

  kazıdık tırnaklarla ya :D
 17. kofour7

  kofour7 Member

  gel buraya gel gel kaçmak yok server açılıyor :D
 18. sers3m

  sers3m İmzaya Dikkat Et.!

 19. sers3m

  sers3m İmzaya Dikkat Et.!

  sw homeko !
 20. goodpvp34

  goodpvp34 Active Member

  xx homeko !!

Sayfayı Paylaş