TCK 20. Madde ile 5651 Sayılı Kanun'un 4. maddesinin 2. fıkrasına göre Ko-Cüce Server Tanıtım forumumuzdaki mesajlardan dolayı doğacak tüm sorumluluk mesajı yazan üyeye aittir. Tüm hukuksal şikayetler için buradan bizimle iletişime geçmeniz halinde en geç 1 hafta içinde gerekli işlem yapılıp tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

Maç Sonu: Frank Rijkaard

Konusu 'Galatasaray' forumundadır ve Levni tarafından 14 Eylül 2010 başlatılmıştır.

 1. Levni

  Levni <b><font color="red"><marquee>Sabrı öğütler zaman Emektar

  Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, Gaziantepspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Frank Rijkaard, iyi oynamadıklarını, ancak iyi mücadele ederek üç puan aldıklarını söyledi.


  Rijkaard, kolay bir maç olmayacağını bildiklerini belirterek, şöyle konuştu: ''İyi mücadele edip maçı aldık. Takımın geneline baktığınız zaman çoğu futbolcunun üst düzeye çıkması için çok çalışması lazım. Özellikle sakatlığı olan oyuncuların… Kewell, Elano, Pino, Aydın sakatlıktan çıkan oyuncular. Misimovic yeni geldi, takıma uyum sağlaması lazım. Insua yeni geldi, bu ikinci 90 dakikası, kendi takımında oynamadı. 6 futbolcu saydık, bu da fazla bir sayı. Tabii ki herkesin form yakalaması için çalışıp, mücadele yönümüzü arttırıp bu şekilde puanlar almamız gerekiyor. Bugün özellikle mücadele yönümüz ön plandaydı ve böylece üç puanı aldık. Kolay ve iyi değildi ama neticede üç puanı aldık. Bu da çok önemliydi.''

  Bu dönemde de çok çalışmaları gerektiğini kaydeden Rijkaard ''Sakatlıktan çıkan oyuncuları üst düzeye çıkarmak için çalışacağız. Bu arada mücadele yönümüzle puanları alabiliriz. Ama biraz zamana ihtiyacımız var'' dedi.


  Frank Rijkaard,”İlk yarıdan itibaren Pino ve Aydın ile oynamak isterdim, ama yüzde yüz hazır olmadıklarından dolayı ikinci yarıda oyuna almak zorunda kaldım. İki süratli futbolcunun oyuna girmesi ve o süratle de rakiplerini geçmiş olmaları, ikinci yarıdaki farklı oyunu getirdi. Özellikle maçın sonuna doğru, Aydın, Pino'nun yüzde yüz hazır olmaması ve Misimoviç'in yeni gelmesi nedeniyle zorluk yaşadık'' diye konuştu.


  Rijkaard, bazı oyuncuların tam olarak hazır olmadığını belirterek, ''Oyuncular hazır olmadığı için bunlar oluyor. 5-6 oyuncumuz yüzde yüz olmadığı için bu sorunumuz oluyor. Belirli sıkıntılar var. Sakatlıktan dolayı maç oynamadıkları için biraz zamana ihtiyaçları var. Misimovic'in maç ritmi yok. Bu nedenle Ayhan ile Mustafa 2-3 futbolcunun yerine koşmak zorunda kaldı. Ayrıca ilk iki maçımızı kaybettik. Çocukların üzerinde baskı olduğundan dolayı, onlar da bu nedenle galip gelmek ve bunu aşmak istiyorlardı. Mükemmel top oynanmadı ama en azından mücadele vardı. Takımımı bu galibiyet nedeniyle tebrik ediyorum” dedi.


  Frank Rijkaard transfer döneminde Misimovic ve Insua’nın listelerinde olan oyuncular olduğunu söyleyerek, ''İkisi de listedeydi. Gelmelerinden dolayı memnunuz. İleride daha iyi olacaklardır'' diye konuştu.


  Rijkaard; Trabzonspor, Bursaspor, Beşiktaş, Fenerbahçe’nin şampiyonluktaki rakipleri olduğunu da belirtti.