HyperFilter | DoS Protection | DDoS Protection | DoS Mitigation | DDoS Mitigation | AntiDoS | AntiDDoS | Proxy Shielding

TCK 20. Madde ile 5651 Sayılı Kanun'un 4. maddesinin 2. fıkrasına göre Ko-Cüce Server Tanıtım forumumuzdaki mesajlardan dolayı doğacak tüm sorumluluk mesajı yazan üyeye aittir. Tüm hukuksal şikayetler için buradan bizimle iletişime geçmeniz halinde en geç 1 hafta içinde gerekli işlem yapılıp tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

1TurkK Kişisel Sayfam

Konusu 'Kişisel Sayfa' forumundadır ve 1TurkK tarafından 3 Ocak 2009 başlatılmıştır.

 1. 1TurkK

  1TurkK Emektar Üye Emektar

  [​IMG]

  MetallicaNın Biyografisi:

  -----------------------

  Hard rock ve metal müziğin efsane ismi Metallica, bu tarzların küçük ve şekilci bir dinleyici kitlesinin tekelinden çıkıp geniş topluluklara ulaşmasında büyük pay sahibi olmuştur.



  Metallica’nın temelleri Lars Ulrich tarafından atılır. Ulrich, Los Angeles gazetesine ilan vererek birlikte müzik yapabilecek kişilerle görüşmek istediğini belirtir. İlk telefon, bir basımevinde çalışan 18 yaşlarında lise mezunu bir gençten, James Alan Hetfield’dan gelir. Sert sesi, farklı armonisi ve yeniliğe açık gitar virtiözitesiyle, grubun vokal ve gitaristliğini üstlenen Hetfield’ı, şu anda Megadeth’te çalan gitarist Dave Mustaine izler. Ve son olarak da siyahi bass gitarist Ron Me Govne gruba dahil olur.



  Topluluk bu kadrosuyla ilk konserini Anaheim (California)’da Radio City’de 14 Mart 1982’de vermiştir. Doğrusunu söylemek gerekirse istedikleri başarıyı yakalayamamışlardır. Çünkü Dave Mustaine tam bir alkoliktir. Çok geçmeden gruptan uzaklaştırılır. Kirk Lee Hammet onun yerine geçer ve eksikliğini hissettirmemenin de ötesinde işler yapar. Sıra Ron Me Govne’ye gelir. Çünkü bu bassçı gruba uyum sağlayamaz, buna başarısızlığı da eklenince artık çekilmez olur ve gruptan uzaklaştırılır.



  Boşluğu doldurmak için gruba transfer edilen, dönemin ünlü gruplarından Truma’nın bass gitaristi Cliff Burton tek kelimeyle mükemmeldir. Bu elemanla grup en iyi performansını yakalar. Eski bir garajı stüdyo olarak kullanan topluluk için acilen paraya ihtiyaç vardır. Nihayet gruba mali destek sağlanır. Bu günden sonraki 6. haftada, Metallica’nın ilk albümü olan "Kill ’Em All" piyasaya sürüldüğünde takvimler Temmuz 1983’ü göstermektedir. Albüm 70 bin adet satılmıştır. Tam 1 yıl sonra çıkardıkları ikinci albüm "Right The Lightning"in satışı da 75 bin olmuştur.



  Bu albümlerde grubun yaptığı müzik çok serttir ve siyah deri elbiseonlar için bir simge olmuştur. Acemilikleri bazı şarkı sözlerinde açıkça belli olmaktadır. "Whiplash"ın sözlerinde olduğu gibi: "Konser bitti, metal yitti, yola çıkma zamanı, bir başka şehir bir başka konser... Patlayacağız yeniden, otel odaları ve otoyollar... Burada dışarıda yaşam çiğdir, ama biz asla durmayacağız. Asla son vermeyeceğiz, çünkü biz Metallica’cıyız."



  Ardından "Master of Puppets"ı çıkaran grup, ilk çalışmalarının üzerinden geçen üç yılın sonunda bu albümle kendini ispatlamayı başardı. Satış rakamı promosyonsuz, videosuz ve single’sız 1 milyona yaklaşmıştı. Bu albüm, gerek sözler gerekse müzik itibariyle tamamen grubun psikolojisini yansıtmaktadır. Hetfield’in başı uyuşturucuyla derttedir ve ufak çaplı sorunlar yaşamaktadır. Albüm çalışmalarından arta kalan zamanda sık sık konserler düzenleyen grup, bu sıralar tam bir kayak hastası olan "yaramaz çocuk" Hetfield’in düşerek bileğini kırmasıyla konserlerine bir süreliğine ara vermiştir.



  Eylül 1986’da İngiltere’deki konserlerinde sahneye çıkan kadro, Cliff Burton’lu son kadro olur. Kopenhag’a giderken gecenin geç saatlerinde zeminin kaygan olması nedeniyle yoldan çıkarak bir hendeğe çarpar ve otobüs devrilir. Devrilen otobüs Burton’a mezar olmuştur. Gurubun bass’çılığını yapan Burton, uyur halde camdan fırlayıp olay yerinde hayatını kaybetmiştir. Grubun asli üyelerinden biri olan Cliff Burton’un talihsiz kaybına bir de dağılma söylentileri eklenince Metallica, hayranlarıyla birlikte kara bir bulutun altına girmiştir.



  Fakat Metallica, kararlı bir sesle "devam" demiş, kötü günlerin geride kaldığını açıklamış, Flotsam & Jetsom’da bass çalan Jason Newsted’i kadroya dahil ederek tüm hayranlarının yüreğine su serpmiştir. Newsted yetenekli bir gitaristtir. Grubun menajerliğini de yapan bu isim, ayrıca besteci ve söz yazarıdır. Kısa zamanda Metallica’ya uyum sağlayan Newsted, grupta eksikliği hissedilir bir üye konumuna gelmiştir. Bunun yanında, Cliff hayranı bazı eleştirmenlere göre, Newsted, gitarı çok kötü çalmaktadır ve gruba uyum sağlayamamıştır. Eleştiriler çoğalmış, grup eski samimiyetini yitirmekle suçlanmıştır. Lars Ulrich’in davulda eski performansını sergilemediği söylentileri dolaşırken dinleyiciler, onun davul çalmak yerine fotoğrafçılara poz vermeyi tercih etmesini yadırgadıklarını ifade etmişlerdir. Bir konserde dinleyicilere hitap etmek için mikrofonu eline alması ise yuhalanmasına neden olmuştur. Bu eleştirilerden iyice sıkılan grup, hem kendilerine doğan yanıt hakkını kullanmak hem de eski hayranlarını geri kazanmak için Cliff’in anısına "Cliff’em All" adında bir video kaydını ve "Garage Days" isimli yeni çalışmayı yayınlar. Ayrıca Hetfield’ın, bir röportajında dostları Cliff’in ruhunu her zaman yanlarında hissettiklerini açıklaması gruptaki Cliff baskısının bir yansıması olarak değerlendirilebilir.



  1988’de "... And Justice For All"u çıkaran grup, adaletsizlikten yakınmakta ve "Herkes İçin Adalet" sloganını haykırmaktadır. "Adaletin koridorları yeşile boyalı, para konuşuyor, güç kurtları kapında bekleşiyor... Hakimiyetlerini kötüye kullanıyorlar, inanmıyorum söylediğin şeylere, inanmıyorum... Adalet bitti, adalete tecavüz edildi, çektiklerinde ipini, adalet yerini buluyor... Gerçek aranmıyor, her şey kazanmaktan ibaret, bunu çok katı buluyorum... Paraları bir kez daha terazinin dengesini belirliyor, anlaşmanı yap, nedir gerçek..."



  Kasetle aynı adı taşıyan bu parçanın sözleri, Metallica’nın tepkici yanını açığa çıkaran bir hüviyet niteliği taşımaktadır. Bu albümde meta üzerine kurulan yeni dünya düzenine göndermelerde bulunması olumsuz eleştirilerin bitmesi için yeterli olmamıştır. "... And Justice For All"dan sonra artan tepkiler yeni albümlerle daha da çoğalmıştır. Eleştirmenlere göre Metallica artık marka olmuştur. "One" parçasının Grammy’ye aday gösterilmesi de iddiaları destekler niteliktedir. Metallica artık ezilenlerin değil, ezenlerin yanında görülmektedir. MTV için gösterişli klipler çekilmekte, menajerler, avukatlar kiralanmaktadır. Kaset kaydı için para bulamadıkları günleri anımsayan Hetfield’in, "Artık bir oda dolusu param var" sözleri basına yansımış, tepki gittikçe büyümüştür. Kurulan çark işlemekte, banka hesaplarına milyonlarca dolar para yatmaktadır. Artık konserlere eskisi gibi malzemelerin ve grup elemanlarının bulunduğu otobüsle değil, aksesuarları taşıyan 12 kamyon ve 6 otobüs ile yanlarına teknik elemanlardan oluşan 60 kişilik ekibi alıp gider olmuşlardı. Eski hayranları gruba tekrar eski sertliklerine geri dönmeleri için çağrılar yapıyordu. Garaj günlerinde yaptıkları o müziklerin daha kaliteli ve samimi olduğundan bahsediyorlardı. Düştükleri para tuzağından çıkmaları için grubu uyarıyorlardı.



  Metallica’nın genç hayranları ise eleştirileri haksız buluyorlar, Metallica’yı aynı Metallica olarak görüyorlardı. Onlara göre bu durum sadece orta yaş olgunluğu olarak değerlendirilmekteydi. Ardından "Black 91" diye de bilinen Metallica albümü 3 yıllık birikim ürünü olarak piyasaya sürüldü. Bu albümde daha çok mistik temalar işlendi. Metal duygusallığının zirvesine çıkıldı. Özellikle de "The Unforgiven", "Nothing Else Matters" ve "Wolf And Man", genç dinleyicilerin kendinden geçmesi için yetiyordu. Ama Metallica’yı çıktığı ilk günden beri takip eden ve şimdilerde orta yaşlarda bulunan dinleyici kitlesi, durumdan hiç de memnun görünmüyor, bu memnuniyetsizlik gün geçtikçe de artıyordu. Artık Metallica, Black’tan öncesi ve sonrası olmak üzere birinci ve ikinci dönem olara ikiye ayrılıyordu. Birinci dönemin söylemi adalet, bağımsızlık, savaş karşıtlığı, siyasanın eleştirisi, yerini ikinci döneme bırakıyordu. Bu dönemde ticarileşme ve protest kimlikten popüler kimliğe geçiş, kitle kültürüne yönelik göndermeler ön palana çıkıyordu.



  Çeşitli pazarlama yöntemlerini kullanan grubun albümü tam 15 milyon adet satılmıştı. Albümün ardından tam 300 konserlik bir turneye çıkan topluluk, 3 sene süren turnenin 1993 senesindeki Haziran ayında İstanbul İnönü Stadı’nda Türkiye’deki ilk konserine de çıkmış oluyordu.



  Bu albümü, 1996 yılında "Load" albümünün yayını izledi. Metalica’yı bir heavy metal grubu olarak gören ve böyle devam etmesini isteyen dinleyiciler tekrar hayal kırıklığına uğramışlardı. Bir çok grup geleneksel tarza geri dönerken Metallica’nın yeni şeyler denemesi farklı türler dinlemeye açık olan gençlerin ilgisi çekmiş, hatırı sayılır bir genç dinleyici topluluğu hayran kitlesine dahil olmuştur.



  Load albümünde iyice açığa çıkan armoni farklılığı grubun logosu ve imajına da yansımıştı. Load albümünde sevilen parçalardan olan duygusal çalışma "Mama Said" tamamen Hetfield’a aitti. Hetfield bu çalışmayı annesi için yazmıştı. Parçada şu sözler geçiyor: "Ben gençken annem demişti ki, ’Oğul hayatın açık bir kitaptır, bitmeden önce onu kapatma.’ En çabuk yanıp kül olan alev en parlak olanıdır. Bir oğlun kalbi annesine minnettardır. Asi benim soyadım, vahşi kan damarlarımın içinde."



  Load albümü, bu albümün devamı niteliği taşıyan, "Reload" albümü gibi 8 milyon adet satmayı başardı. "Reload", 1997 yılında yayınlanmıştı, albümün ana teması hız olmakla beraber, dinleyenlerini önce şeytanla dansa davet eden "Devil Dance", anı yaşamaya sevk eden "Carpe Diem Baby" ve ailesinden aldığı eğitimi uyuşturucu bir iğneye benzettiği "Fixxxer" Metalica’nın nereden nereye geldiğinin apaçık ifadesi oluyordu. Bu durum Metallica’nın geleneksel dinleyicilerinde "Acaba eski günlerdeki gibi parçalar yaparlar mı?" sorusunun cevabının bir kez daha hayal kırıklığına dönüşmesine neden olmuştur.



  1998 yılında piyasaya sürülen "Garage Inc." albümü eski ve yeni cover çalışmalarından oluşan 27 parçadan meydana geliyordu. Maziyi hatırlayış ve eski hayranlara bir selam niteliği taşıyan çalışma, söz konusu hayran kitlesinin gönlünü alamadı. Çünkü artık köprülerin altından sular akmış ve Metallica eski Metallica olmaktan çıkmıştı. Bu albüm daha çok 1990 sonrası geliştirdiği yeni bir atakla tekrar gündeme gelen heavy metal müzik tarzını seven gençler tarafından ilgi gördü.



  Albümün hemen ardından turneye çıkan grup, "Garage Remains The Same" isimli bu konserler serisinde 13 Haziran 1999 tarihinde İstanbul Ali Sami Yen Stadı’nda Türk hayranlarıyla bir araya geldi. Konsere yaklaşık 50 bin kişinin katıldığı haberi, ertesi günün gazetelerine yansımıştı.



  Metallica ile ilgili bir diğer konu da, internetten ücretsiz şarkı yükleme imkanı sağlayan Napster davasıdır. Bu dönemde, uzun zaman albüm yapmayan grup, şarkılarından çok, politik tavırlarıyla ön plana çıkmıştır. Özellikle Napster’a karşı açılan savaşa destek verdikleri demeçlerle manşetlere çıkmışlar, telif ücreti ödemeksizin bedava yükleme imkanı sağlayan Napster’a karşı mahkemeyi kazanmışlardır. Mahkeme, aldığı kararla Napster’ın bedava müzik dağıtımına son vermiştir.



  1999’a gelindiğinde, "S&M" piyasaya sürülür. Albüm, San Francisco Senfoni Orkestrası’nın Metallica ile birlikte icra ettikleri en çok sevilen şarkılardan oluşmaktadır. Ayrıca albümde iki yeni parçaya da yer verilir. Bu parçalar, "Minus Human" ve "No Leaf Clover" isimlerini taşımaktadır. Şarkıların senfoniye uyumu dinleyiciler tarafından beğenilirken, geleceğe yönelik umutları da canlandırmıştır. Albümde ayrıca "Battery" ve "For Whom The Bell Tolls" isimli parçaların senfonik yorumu da dinleyiciden olumlu not almıştır.



  Son olarak Metallica, John Woo’nun yönettiği ve Tom Cruise’un başrol oynadığı "Mission Impossible 2" filminin soundtrack albümü için "I Disappear" parçasını yaptı. Bundan sonra derin bir sessizliğe bürünen grup, taşkınlıktan uzak durmuş, üyeler arasında çıkan tartışmalar basına yansımıştır. Metallica dinleyenlerinin sabırsızca bekledikleri yeni albüm çalışmaları bir türlü piyasaya çıkmamış, bu durumun yarattığı olumsuz tepkiler grup içinde çatlaklara yol açmıştır. İlk sorun, 1986 yılında gruba basçı olarak giren J. Newsted ile ilgilidir. Grubun eski tarzına dönmesi gerektiğini söyleyen Newsted, aksi taktirde 14 yıldır birlikte çalıştığı gruptan ayrılacağını açıklamıştır. Bu süreç, Hetfield, Ulrich ve Hammet’in tepkisiyle karşılaşan Newsted’in 17 Ocak 2001’de "Kişisel nedenlerden ve çok sevdiğim bu müziği yaparken gördüğüm fiziksel zararlardan dolayı gruptan ayrılıyorum" açıklamasıyla sona ermiştir.



  Newsted’in ayrılmasıyla her dönem sürüp giden dağılma dedikoduları tekrar gündeme gelmiştir. Tecrübeli basçının yerine önceleri, grubun aynı zamanda yapımcısı olan Bob Rock, daha sonra da Rob Trujillo’nun alındığı, söylentiden öte bir anlam ifade etmemiştir.



  Metallica, uzun zaman sonra geçtiğimiz günlerde yeni albümüyle dinleyenlerin karşısına çıktı. 23 Kasım 1999’da sunulan S&M albümünden sonraki bu ilk çalışma, "St. Anger" adını taşıyor. Albümde 11 yeni parçaya yer verilirken, stüdyo çalışmalarının ve konser kayıtlarının yer aldığı bir DVD’nin CD ile birlikte ücretsiz sunulması da dikkat çekiyor. Ayrıca içinden çıkan 28 sayfalık kitapçık da alışılanın ötesinde gerçekten oldukça kapsamlı. Bakalım Metallica’nın geniş hayran kitlesi, St. Anger’dan memnun kalacak mı...

  ---------------------------------------------------------------------------------------------



  MetaLLica - The Unforgiven Şarkı Sözleri:

  -----------------------------------------------------

  Lay beside me, tell me what theyve done

  Speak the words I wanna hear, to make my demons run

  The door is locked now, but its open if youre true

  If you can understand the me, than I can understand the you



  Lay beside me, under wicked sky

  The black of day, dark of night, we share this paralyze

  The door *****s open, but theres no sun shining through

  Black heart scarring darker still, but theres no sun shining through

  No, theres no sun shining through

  No, theres no sun shining...



  What Ive felt, what Ive known

  Turn the pages, turn the stone

  Behind the door, should I open it for you....



  What Ive felt, what Ive known

  Sick and tired, I stand alone

  Could you be there, cause Im the one who waits for you

  Or are you unforgiven too?



  Lay beside me, this wont hurt I swear

  She loves me not, she loves me still, but shell never love again

  She lay beside me, But shell be there when Im gone

  Black heart scarring darker still, yes shell be there when Im gone

  Yes, shell be there when Im gone

  Dead sure shell be there...



  What Ive felt, what Ive known

  Turn the pages, turn the stone

  Behind the door, should I open it for you....



  What Ive felt, what Ive known

  Sick and tired, I stand alone

  Could you be there, cause Im the one who waits for you

  Or are you unforgiven too?



  Lay beside me, tell me what Ive done

  The door is closed, so are youre eyes

  But now I see the sun, now I see the sun

  Yes now I see it



  What Ive felt, what Ive known

  Turn the pages, turn the stone

  Behind the door, should I open it for you....



  What Ive felt, what Ive known

  Sick and tired, I stand alone

  Could you be there, cause Im the one who waits,

  The one who waits for you....



  Oh what Ive felt, what Ive known

  Turn the pages, turn the stone

  Behind the door, should I open it for you.... (So I dub thee unforgiven....)



  Oh, what Ive felt....

  Oh, what Ive known....



  I take this key (never free...)

  And I bury it (never me...) in you

  Because youre unforgiven too....



  Never free....

  Never me....

  Cause youre unforgiven too....

  Oh

  ---------------------------------------------

  Metallica - One Şarkı Sözleri:

  -----------------------------------------------

  I can’t remember anything

  Can’t tell if this is true or dream

  Deep down inside I feel to scream

  This terrible silence stops me



  Now that the war is through with me

  I’m waking up I can not see

  That there is not much left of me

  Nothing is real but pain now



  Hold my breath as I wish for death

  Oh please god,wake me



  Back in the womb it’s much too real

  In pumps life that I must feel

  But can’t look forward to reveal

  Look to the time when I’ll live



  Fed through the tube that sticks in me

  Just like a wartime novelty

  Tied to machines that make me be

  Cut this life off from me



  Hold my breath as I wish for death

  Oh please god,wake me

  Now the world is gone I’m just one

  Oh god,help me hold my breath as I wish for death

  Oh please God help me



  Darkness imprisoning me

  All that I see

  Absolute horror

  I cannot live

  I cannot die

  Trapped in myself

  Body my holding cell



  Landmine has taken my sight

  Taken my speech

  Taken my hearing

  Taken my arms

  Taken my legs

  Taken my soul

  Left me with life in hell

  -------------------------------------------

  Metallica - Nothing Else Matters Şarkı Sözleri: (Tükçe - İngilizce Karışık)

  -------------------------------------------------------------------------------

  So close no matter how far

  Ne kadar uzak olsak da çok yakınız



  Couldn't be much more from the heart

  Daha yürekten olamazdım



  Forever trusting who we are

  Daima kim olduğumuza güveniyorum



  And nothing else matters

  Ve başka hiçbir şey önemli değil



  Never opened myself this way

  Kendimi hiç bu şekilde açmamıştım



  Life is ours, we live it our way

  Hayat bizim, onu bildiğimiz gibi yaşıyoruz



  All these words I don't just say

  Tüm bu sözleri söylemiş olmak için söylemiyorum



  And nothing else matters

  Ve başka hiçbir şey önemli değil



  Trust I seek and I find in you

  Güveni sende arıyor ve buluyorum



  Every day for us something new

  Her gün bizim için yeni bir şey



  Open mind for a different view

  Farklı bir görüşe açık bir zihin



  And nothing else matters

  Ve başka hiçbir şey önemli değil



  Never cared for what they do

  Ne yaptıklarını hiç umursamadım



  Never cared for what they know

  Ne bildiklerini hiç umursamadım



  But I know

  Ama biliyorum



  So close no matter how far

  Ne kadar uzak olsak da çok yakınız



  Couldn't be much more from the heart

  Daha yürekten olamazdım



  Forever trusting who we are

  Daima kim olduğumuza güveniyorum



  And nothing else matters

  Ve başka hiçbir şey önemli değil



  Never cared for what they do

  Ne yaptıklarını hiç umursamadım



  Never cared for what they know

  Ne bildiklerini hiç umursamadım



  But I know

  Ama biliyorum



  Never opened myself this way

  Kendimi hiç bu şekilde açmamıştım



  Life is ours, we live it our way

  Hayat bizim, onu bildiğimiz gibi yaşıyoruz



  All these words I don't just say

  Tüm bu sözleri söylemiş olmak için söylemiyorum



  And nothing else matters

  Ve başka hiçbir şey önemli değil



  Trust I seek and I find in you

  Güveni sende arıyor ve buluyorum



  Every day for us something new

  Her gün bizim için yeni bir şey



  Open mind for a different view

  Farklı bir görüşe açık bir zihin



  And nothing else matters

  Ve başka hiçbir şey önemli değil



  Never cared for what they say

  Ne dediklerini hiç umursamadım



  Never cared for games they play

  Oynadıkları oyunları hiç umursamadım



  Never cared for what they do

  Ne yaptıklarını hiç umursamadım



  Never cared for what they know

  Ne bildiklerini hiç umursamadım



  And I know

  Ve biliyorum



  So close no matter how far

  Ne kadar uzak olsak da çok yakınız



  Couldn't be much more from the heart

  Daha yürekten olamazdım



  Forever trusting who we are

  Daima kim olduğumuza güveniyorum



  No nothing else matters

  Hayır, başka hiçbir şey önemli değil

  ----------------------------------------------------------





  Drowning PooL



  14 Ağustos 2002'de karizmatik lider ve solistleri ''Dave Williams''ı kaybeden Dallas'lı heavy-metal grubu ''Drowning Pool''un kariyerinin yeni kadro ile yayınladığı yeni albüm ''Desensitized'', Sony Müzik Türkiye etiketiyle sadece Cd formatında müzik marketlerde ! Virginia'da turne esnasında tur otobüsünde ölü bulunan ve doğal yollarla hayatını kaybeden solist Dave Williams'ın yerini grupta ''Jason Gong Jones'' aldı. Grubun ''Tear Away''le büyük ilgi gören ilk albümü ''Sinner'', dünya çapında 1.5 milyon kopya satmayı başardı. Yeni albümün ilk single'ı ''Step Up'' aynı zamanda ''The Punisher'' filminde de kullanılıyor.



  Drowning Pool'un hikayesi, davulcu ''Mike Luce'' ve gitarist C.J. Pierce''ın New Orlenas'dan Dallas'a taşınıp orada bass'çı ''Stevie Benton'' ile tanışması ile başladı. Eksik olan güçlü ve karekterli vokal arayışları sonrasında ''Dave Williams'' ile çalışma kararı alan grup, kurulduktan 2 yıl sonra ''Kittie'' gibi gruplarla, sahne almaya başladı. Demo şarkılar kaydetmeye başlayan grubun şarkıları Dallas'ın en önemli radyo istasyonlarından biri olan (KEGL)'de listeye girince, grup kısa sürede Sony Müzik bünyesindeki Wind-up plak şirketi ile albüm anlaşması yapmayı başardı.



  Grubun kariyerinin ilk ve solist Dave Williams ile kaydettiği son albüm olan ''Sinner'', 2001 yılında yayınlandı. Jay Baumgardner (Papa Roch, Orgy, Coal Chamber) prodüktörlüğündeki albümde yeralan ''Bodies'' ve ''Tear Away'' isimli şarkılar sayesinde, kısa sürede en sevilen gruplar arasında yeralmayı başardılar.




  Sürekli güncel
 2. BurningHeart

  BurningHeart Well-Known Member

  Cevap: 1TurkK Kişisel Sayfam

  Onaylandı ...

  Yorum : Bugünkü Metallica nın Gözümde Sinek Kadar Değeri Yok ... and justice for all albümündne sonraki albümleri dinlemiyorum ilk demolarından and justice for all a kadar tüm albümleri var ...
 3. DragonForce

  DragonForce OlasılıkSız

  Cevap: 1TurkK Kişisel Sayfam

  Yanlız O Unforgiven Deil UnforgivenII

  Ben Unforgiven ı daha çok seviyorum. II. si Biraz Yapay Gekliyor bana.
 4. 1TurkK

  1TurkK Emektar Üye Emektar

  Cevap: 1TurkK Kişisel Sayfam

  Bence The Unforgiven II daha iyi hö
 5. darkapache

  darkapache Member

  Cevap: 1TurkK Kişisel Sayfam

  güsel paylasımlar eline saqlık
 6. JrSmoke

  JrSmoke New Member

  Cevap: 1TurkK Kişisel Sayfam

  Güzel Sayfa Can :)
 7. DaxforeveR

  DaxforeveR New Member

  Cevap: 1TurkK Kişisel Sayfam

  janjan ty:D

  unstabLe^^
 8. onertek

  onertek New Member

  Cevap: 1TurkK Kişisel Sayfam

  one la hö :haha: hö
 9. Alpereks

  Alpereks Emektar Üye Emektar

  Cevap: 1TurkK Kişisel Sayfam

  metallica :rock:
 10. TheUnappRoachabLe

  TheUnappRoachabLe PvPTeam.CoM

  Cevap: 1TurkK Kişisel Sayfam

  guzel sayfa ama arkadasim birazdaha resimlerle renk katabilirdin güzel olmus ellerine saglik :)
  1TurkK bunu beğendi.
 11. ¦·fŲjเЙ·¦

  ¦·fŲjเЙ·¦ уσяgυη dємσкяαт…[√]

  Cevap: 1TurkK Kişisel Sayfam

  Sayfan hayırlı olsun
 12. Champion

  Champion Member

  Cevap: 1TurkK Kişisel Sayfam

  güzel bir kişisel sayfa t.y bilgiler için
 13. EarthQuake

  EarthQuake Active Member

  Cevap: 1TurkK Kişisel Sayfam

  Eline Sağlık Can...
 14. sadew

  sadew Knight DeLisi

  Cevap: 1TurkK Kişisel Sayfam

  тєвяιкℓєя gυzєℓ çαℓışмα ∂єναмıηı ∂ιℓєяιм..χχ!
 15. dasdsdfgfd61

  dasdsdfgfd61 New Member

  Cevap: 1TurkK Kişisel Sayfam

  Özeline Girdim Galba hö
 16. alver104

  alver104 New Member

  Cevap: 1TurkK Kişisel Sayfam

  Güzel Ve Açıklayıcı Bi Sayfa Oku Oku bitmiyor Teşekkürler Can.hö
 17. Necro

  Necro Well-Known Member

  Cevap: 1TurkK Kişisel Sayfam

  metalci sayfası :rock:
 18. alico67

  alico67 Member

  Cevap: 1TurkK Kişisel Sayfam

  Güzel Sayfa :)
 19. sadew

  sadew Knight DeLisi

  Cevap: 1TurkK Kişisel Sayfam

  GuzeL oLmuş Can Başarıların devamı dileği iLe .
 20. H£L¥uM

  H£L¥uM New Member

  Cevap: 1TurkK Kişisel Sayfam

  Demirci Aga :D